Canon EOS R5 Mark II Black 2024
45-мегапіксельний повнокадровий сенсор BSI Stacked CMOS у поєднанні з процесором DIGIC Accelerator забезпечує зйомку зі швидкістю до 60 кадрів/с в електронному режимі та запис 8K 60p RAW відео. Комплект Essentials+ додає практичної цінності, включаючи запасний акумулятор, картку пам’яті та сумку для негайного початку роботи. Це оптимальний вибір для фотографів дикої природи та відеооператорів, яким потрібна висока роздільна здатність і надійний автофокус із розпізнаванням об’єктів.
Огляд
За 30 секунд
Canon EOS R5 Mark II видає 60 кадрів/с з електронним затвором і знімає 8K 60p RAW — це абсолютний топ за нашими тестами. Автофокус з керуванням поглядом і дисплей тут найкращі в класі. Головний компроміс — середній час роботи від батареї та відсутність GPS, але для професійної роботи це один із найпотужніших гібридів на ринку.
Переваги та недоліки
Переваги
- Автофокус з керуванням поглядом — один із найкращих на ринку 100th
- Серійна зйомка 60 кадрів/с з електронним затвором 99th
- Відео 8K 60p RAW — майже безкомпромісний кінематографічний інструмент 98th
- Найкращий у класі дисплей і топовий видошукач на 5,76 млн точок 96th
- Покращена ергономіка та інтуїтивне налаштування порівняно з 5D Mark IV
Недоліки
- Час роботи від батареї нижчий за середній
- Відсутність вбудованого GPS — мінус для тревел-фотографів
- Крута крива навчання для новачків
- Роздільна здатність сенсора не є лідером у класі
- Режим 30 кадрів/с може бути надлишковим для більшості сценаріїв
Думка власників
Що кажуть користувачі
Як змінювалася думка власників із часом
ЕксклюзивНа основі того, коли покупці справді писали відгуки, - щоб побачити, чи виправдалися перші похвали.
- Q4 202688/100
Buyers praised the R5 Mark II as a powerful upgrade for sports photography, with excellent autofocus, speed, and image quality. Drawbacks noted were low-light performance and weight with zoom lenses.
- Excellent autofocus and speed, ideal for sports photography.
- Great image quality and IBIS stabilization.
- Poor low-light performance.
- Heavy body, especially with zoom lenses, but expected for the class.
- Q3 202696/100
Buyers in Q3 2026 praised the R5 Mark II's superior autofocus, image quality, and ergonomic improvements over previous models. Many upgraded from the R5 or other Canon bodies and reported high satisfaction, with minor complaints about missing manuals and shutter sound.
- Autofocus is significantly improved, with faster and more accurate eye tracking, praised for sports and wildlife photography.
- Image quality is excellent, with high resolution, low noise at high ISO, and impressive dynamic range for various genres.
- Ergonomic upgrades like dedicated photo/video switch and button placement enhance usability and workflow efficiency.
- Some users noted a learning curve and lack of starter manual, but Canon's tech support was helpful; shutter sound disliked by one.
- Q2 202682/100
Buyers in Q2 2026 praised the R5 Mark II for its autofocus, speed, and image quality, especially for sports and wildlife. Some noted a learning curve, battery life issues, and minor quirks like Auto ISO reverting.
- Autofocus and tracking are significantly improved, especially for sports and wildlife, with eye-control focus praised.
- Image quality and resolution are excellent, with 45MP allowing cropping and high detail.
- Battery life is short, and older batteries lose functionality; new battery pack required for full features.
- Learning curve and complexity noted, with some finding menus and customization less intuitive.
- Q1 202686/100
Buyers in Q1 2026 praised the R5 Mark II's autofocus, speed, and pre-capture, especially for wildlife and sports. Battery life was a common complaint, with some noting the need for frequent changes or external power.
- Autofocus is fast, sticky, and accurate, even with extenders, improving bird and sports photography.
- Pre-capture and faster readout are game-changers for action shots, with improved rolling shutter and no overheating.
- Battery life is poor, especially in cold weather, requiring frequent changes or external battery solutions.
- Setup requires time to adjust settings; eye focus calibration needed for different positions, but multiple profiles help.
- Q4 202573/100
Buyers praise image quality, dynamic range, and autofocus improvements, but some report autofocus misses, ISO noise, and a mechanical clunking sound. Delivery issues also noted.
- Image quality, dynamic range, and color are praised, with several noting excellent results straight out of camera.
- Autofocus tracking is a major upgrade over previous models, delivering more in-focus shots in action and wildlife.
- Some report autofocus fails at critical moments, yielding only half in-focus photos despite correct settings.
- Intermittent clunking sound when rotating camera, plus rapid ISO noise increase, raise quality concerns.
- Q3 202567/100
Buyers in Q3 2025 praised the R5 Mark II's autofocus, speed, and video features, but several criticized high ISO noise and firmware issues. Mixed opinions on eye AF reliability.
- Autofocus is fast and reliable for action, with improved eye tracking and pre-capture, especially after firmware fixes.
- High ISO noise is a major concern; some say usable only up to ISO 2000, requiring heavy denoising, while others find ISO 12800 acceptable with processing.
- Firmware updates caused initial freezes and AF issues, but later versions resolved them; some features like pixel shift were removed.
- Video capabilities improved with Clog2, no recording limit, and electronic shutter benefits for flash and rolling shutter reduction.
- Q2 202588/100
Buyers praise the R5 Mark II's autofocus, speed, and image quality, especially for wildlife and sports. Some report overheating during extended video or in hot conditions, and a few note a steep learning curve.
- Autofocus and subject tracking are highly praised, especially for birds and fast action, with pre-capture seen as a game changer.
- Overheating occurs during continuous video or in hot weather, causing shutdowns; one wedding photographer advises against it for summer shoots.
- Image quality and stabilization are excellent, with improvements over the R5 and other models, making it a worthy upgrade for action shooters.
- The camera has a steep learning curve with many settings; some find it complex, but most appreciate the features once configured.
- Q1 202578/100
Buyers praised the R5 Mark II for its autofocus, image quality, and EVF, calling it a significant upgrade. However, one reviewer reported overheating, power issues, and a repair, plus a firmware battery glitch.
- Autofocus is a major upgrade, especially for action like equestrian events, with high hit rates and reliable tracking.
- Image and video quality are exceptional, with great dynamic range, 8K capability, and minimal post-processing needed.
- EVF is bright and clear, a standout feature for those transitioning from DSLRs.
- One unit had overheating, power failures, and a board repair; a firmware update caused battery misreads.
- Q4 202487/100
Buyers praised the R5 Mark II for image quality, autofocus, low-light performance, and video stabilization, though some noted a learning curve and minor AF/exposure issues.
- Image quality and clarity are exceptional, especially in low light, with rich colors and crisp results.
- Autofocus is fast and sticky, with eye control and face preference features, though some found it finicky.
- Video stabilization rivals gimbal use, and 8K shooting offers cropping flexibility.
- Battery compatibility is a downside for multi-camera users, and some experienced AF/exposure quirks.
- Q3 202472/100
Buyers praise the camera's autofocus, speed, and video features, but one unit arrived dead and another found the eye control unreliable. Menus are complex, requiring time to program.
- Autofocus is fast, accurate, and excellent for tracking birds; praised as best ever.
- One camera was dead on arrival with a lens error; buttons are tiny and hard to press.
- Eye control AF doesn't work well for one user, causing fatigue; regular AF is very good.
- Menus are complex with many submenus; even Canon support struggled to find settings.
На основі 126 датованих відгуків покупців, згрупованих за календарними кварталами. Аналіз за періодами - англійською.
Факти
Продуктивність
Серце R5 Mark II — новий 45-мегапіксельний стековий BSI CMOS сенсор. І хоча за роздільною здатністю він потрапляє лише в 62-й перцентиль, справжня магія криється у швидкості зчитування. Це дозволяє видавати 30 кадрів/с з механічним затвором і приголомшливі 60 кадрів/с з електронним. Для порівняння, це вдвічі швидше за багато флагманів минулого покоління. Автофокус Dual Pixel Intelligent AF зі 1053 точками та керуванням поглядом — це один із найкращих показників на ринку. Він чіпко тримає об'єкти в кадрі, і власники у відгуках майже одностайно називають його головним апгрейдом порівняно з оригінальною R5.
Відеоможливості тут майже безкомпромісні. 8K 60p RAW, 4K 120p 10-біт і 1080p аж до 240 кадрів/с — це набір, який ставить камеру в 99-й перцентиль за відео. Видошукач на 5,76 млн точок з імітацією оптичного видошукача — один із найкращих, що ми бачили. А 3,2-дюймовий сенсорний поворотний дисплей очолює наші рейтинги. Єдине, що трохи засмучує — стабілізація на 5 ступенів. Вона надійна, але конкуренти вже пропонують більше.
Характеристики
Повні характеристики
Sensor
| Type | CMOS |
| Size | full-frame |
| Megapixels | 45 MP |
| ISO Range | 100 |
| Processor | DIGIC Accelerator |
Autofocus
| AF Points | 1053 |
| AF Type | PhotoPhase Detection: 1053VideoPhase Detection: 975 |
| Eye AF | Yes |
| Animal AF | Yes |
| Subject Detection | Yes |
Shooting
| Burst (Mechanical) | 30 |
| Burst (Electronic) | 30 |
| Max Shutter | 1/32000 |
| Electronic Shutter | Yes |
Video
| Max Resolution | 8K |
| 4K FPS | 120 |
| 1080p FPS | 240 |
| 10-bit | Yes |
| Log Profile | Yes |
| RAW Video | Yes |
| Codec | H.264/MP4/XF-AVC S/XF-HEVC S 4:2:2/4:2:0 8/10-Bit |
Display & EVF
| Screen Size | 3.2" |
| Touchscreen | Yes |
| Articulating | Yes |
| EVF Resolution | 5.76 M dots |
Build
| Weather Sealed | Yes |
| Weight | 0.6 kg / 1.3 lbs |
| Battery Life | 320 |
Connectivity
| Wi-Fi | Yes |
| Bluetooth | Yes |
| USB | USB-C |
| HDMI | HDMI Output |
| Hot Shoe | Yes |
Порівняння з конкурентами
Порівняно з Sony a1 II, R5 Mark II пропонує схожу швидкість серійної зйомки, але виграє у відеоможливостях завдяки 8K 60p RAW. Sony a1 II має перевагу в роздільній здатності сенсора, але Canon бере своє ергономікою та системою керування поглядом. Nikon Z9 залишається монстром для репортажу з кращою батареєю, але він значно важчий. Fujifilm X-H2 та Panasonic LUMIX GH7 — це цікаві альтернативи для відео, але з меншими сенсорами. OM System OM-1 Mark II легша і краща для тревелу, але програє за якістю зображення в складному світлі. R5 Mark II — це золота середина для тих, кому потрібен універсальний гібрид.
| Spec | Canon EOS R5 Mark II | Fujifilm X-H2S | Sony a1 II | Nikon Z Z9 | Panasonic Lumix G G9 II | OM System OM-1 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Type | mirrorless | mirrorless | mirrorless | mirrorless | mirrorless | mirrorless |
| Sensor | 45MP full-frame | 26.2MP aps-c | 50.1MP full-frame | 45.7MP full-frame | 25.2MP micro-four-thirds | 20.4MP micro-four-thirds |
| AF Points | 1053 | 425 | 759 | 493 | 779 | 1053 |
| Burst FPS | 30 | 40 | 30 | 30 | 75 | 10 |
| Video | 8K @120fps | 6K @120fps | 8K @120fps | 8K @120fps | 4K @120fps | 4K @60fps |
| IBIS | true | true | true | true | true | true |
| Weather Sealed | true | true | true | true | true | true |
| Weight (g) | 588 | 579 | 658 | 1160 | 575 | 511 |
| Compare | Compare | Compare | Compare | Compare |
| Товар | AF | EVF | Build | Burst | Video | Sensor | Battery | Display | User Sentiment | Відгуки користувачів | Stabilization |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Canon EOS R5 Mark II | 98.4 | 95.8 | 94.6 | 90.4 | 99.1 | 67.2 | 90.2 | 99.8 | 32.8 | 89.9 | 86.6 |
| Fujifilm X-H2S Compare | 87.8 | 96.6 | 94.4 | 92.6 | 97.9 | 96.7 | 97.9 | 99.1 | 65.5 | 94.1 | 94.5 |
| Sony a1 II Compare | 95.7 | 98.7 | 95.9 | 90.4 | 98.8 | 71.6 | 93 | 99.6 | 65.5 | 97.8 | 99.5 |
| Nikon Z Z9 Compare | 89.6 | 90.4 | 99.3 | 95.6 | 98.8 | 68.1 | 97.4 | 85.5 | 98.1 | 94.1 | 86.6 |
| Panasonic Lumix G G9 II Compare | 97.4 | 90.3 | 94.4 | 96.3 | 97.7 | 59.5 | 91.5 | 85.5 | 93.6 | 89.9 | 86.6 |
| OM System OM-1 Compare | 94.3 | 97.7 | 84.3 | 94.4 | 84.2 | 45.9 | 95.1 | 85.5 | 93.6 | 87.9 | 86.6 |
Ціна
Ціна та якість
Ціна на R5 Mark II коливається від $4950 до $5149 залежно від продавця, що є досить відчутним розкидом у $199. Найкращу пропозицію на момент написання пропонує B&H, особливо якщо брати комплект з об'єктивом RF 24-105mm f/4 L IS USM. Якщо оцінювати співвідношення ціни до можливостей, ви отримуєте камеру, яка закриває потреби і висококласного відеовиробництва, і спортивної фотографії. Це не бюджетний варіант, але для професіонала, який заробляє зніманням, вона окупається швидко.
Amazon 1 пропозиція Від 2 993 GBP
Price History
Докладніше
Огляд
Canon EOS R5 Mark II — це камера, яка майже не залишає компромісів для гібридного знімання. 45-мегапіксельний стековий сенсор у парі з процесором DIGIC Accelerator видає 30 кадрів/с з механічним затвором і до 60 кадрів/с з електронним. Це ставить її в один ряд із найкращими спортивними камерами на ринку, а відеоможливості 8K 60p RAW виводять її на рівень топових кінокамер. За нашими даними, дисплей тут взагалі найкращий у класі, а автофокус і видошукач входять до топ-3% серед усіх бездзеркалок, які ми тестували.
Але це не просто оновлення специфікацій. Canon серйозно попрацювала над ергономікою, і власники це помічають. Камера відчувається більш чуйною, а новий режим попередньої серійної зйомки став справжнім рятівником для знімання дикої природи. Втім, не все ідеально. Відсутність вбудованого GPS дратує тревел-фотографів, а час роботи від батареї залишається середнім. Це робоча конячка, яка вимагає певного навчання, але винагороджує результатом.
Поширені запитання
Q: Скільки слотів для карт пам'яті має камера?
R5 Mark II оснащена двома слотами: один для CFexpress Type B і один для SD UHS-II. Це дозволяє гнучко налаштувати резервне копіювання або розділити запис фото та відео.
Q: Який видошукач використовується в R5 Mark II?
Тут встановлено електронний видошукач OLED на 5,76 мільйона точок із частотою оновлення 120 кадрів/с. Він входить до топ-3% найкращих EVF у нашій базі даних і має режим імітації оптичного видошукача.
Q: Чи може камера знімати slow-motion відео?
Так, і ще й як. R5 Mark II підтримує запис 4K зі швидкістю до 120 кадрів/с і Full HD аж до 240 кадрів/с. Це одні з найкращих показників на ринку, які ставлять її в 99-й перцентиль за відеоможливостями.
Кому не підійде
Якщо ви багато подорожуєте і вам критично важлива легкість та автономність, R5 Mark II може не бути найкращим вибором. Вага майже 600 грамів без об'єктива і час роботи від батареї, який ледве дотягує до середнього рівня, роблять її не найкращим компаньйоном для тривалих експедицій. До того ж, відсутність вбудованого GPS означає, що вам доведеться покладатися на телефон для геотегування. Для тревел-фотографії є легші та витриваліші альтернативи, як-от OM System OM-1 Mark II.
Вердикт
Canon EOS R5 Mark II — це один із найбільш універсальних гібридних інструментів на ринку. Вона не просто наздогнала конкурентів, а встановила нову планку у швидкості та відео. Якщо ви професіонал, який знімає спорт, дику природу або комерційне відео, це майже безальтернативний вибір у цій ціновій категорії. Власники майже одностайно рекомендують її, і ми з ними згодні. Єдині реальні мінуси — це середня батарея та відсутність GPS, але це дрібниці на тлі того, що камера вміє.