ASUS GeForce RTX 5090 ROG Astral 32GB GDDR7
De Blackwell-architectuur met 21.760 CUDA-cores en 32GB GDDR7-geheugen op een 512-bit bus levert een PassMark G3D-score van 38.845, wat ongeëvenaarde 4K-gamingprestaties garandeert. Het unieke quad-fan Axial-tech koelsysteem met dampkamer en faseovergangs-thermalpad houdt de 3,8-slot kaart koel onder belasting, terwijl DLSS 4 en ray tracing visuele getrouwheid maximaliseren. Deze kaart is het meest geschikt voor 4K-gamers die maximale framerates met volledige ray tracing eisen.
Geen actuele winkelprijs
Overzicht
In 30 seconden
De ROG Astral RTX 5090 behaalt een PassMark G3D-score van 38.845, wat hem op het 99e percentiel voor raster en het 100e percentiel voor ray tracing plaatst. Hij heeft 32 GB GDDR7, een quad-fan koeler die temperaturen in de 60 graden houdt, en per-pin vermogensmonitoring die geen enkele andere 5090 biedt. Het nadeel is een TDP van 575 W en een prijs die varieert van $3.574 tot $7.968, afhankelijk van waar je winkelt.
Voordelen en nadelen
Pluspunten
- PassMark G3D-score van 38.845 plaatst hem op het 99e percentiel voor rasterprestaties 100th
- Ray tracing-prestaties zijn best-in-class op het 100e percentiel 99th
- 32 GB GDDR7 op een 512-bits bus geeft je serieuze VRAM-ruimte 98th
- Per-pin vermogensmonitoring helpt smeltende kabels te voorkomen 98th
- Quad-fan koeling houdt temperaturen in de 60 graden Celsius onder belasting
Minpunten
- TDP van 575 W betekent dat je een 1000 W voeding en een hogere energierekening nodig hebt
- Efficiëntie is middelmatig op het 35e percentiel
- Ventilatoren kunnen luid worden onder belasting, met meldingen van coil whine
- 3,8-slot ontwerp en 358 mm lengte passen niet in kleinere behuizingen
- GPU Tweak III-software is buggy volgens meerdere eigenaren
Wat eigenaren vinden
Wat gebruikers zeggen
Hoe de mening van eigenaren in de loop van de tijd veranderde
ExclusiefOp basis van wanneer klanten hun reviews daadwerkelijk schreven - zo zie je of de eerste lof standhield.
- Q2 202688/100
Buyers praise the ROG Astral RTX 5090 for exceptional cooling, performance, and unique per-pin power monitoring, but note high price, loud fans, and buggy software.
- Cooling is outstanding, with temps in the 50-70°C range under load, often cooler than other 5090s.
- Per-pin power monitoring is a standout feature, providing peace of mind against cable melting issues.
- Performance is top-tier for 4K gaming, but value is questioned due to high price and marginal gains over 5080.
- Software (Armory Crate, GPU Tweak III) is buggy and unreliable; fans are loud under load; card is massive and heavy.
- Q1 202672/100
Buyers praise the RTX 5090's performance, cooling, and build quality, with many noting quiet operation and low temps. However, some report display issues, coil whine, high prices, and mixed experiences with support.
- Performance is top-tier, handling 4K and ray tracing effortlessly; many call it the fastest card available.
- Cooling is excellent, with temps often staying below 70°C under load, even without liquid cooling.
- Coil whine varies: some report none or minimal, others note it's noticeable, especially under load.
- Several buyers report display issues (black screens, signal loss) and some mention fan noise or VBIOS limitations.
- Q3 202578/100
Buyers praise the RTX 5090's 4K performance and thermals, calling it a beast. Some note high price and fan noise, with one complaint about a price drop shortly after purchase.
- Exceptional 4K performance, handles high refresh rates and demanding games with ease.
- High price is a barrier, but buyers say it's worth it if you can afford it.
- Fans can be loud during intense gaming sessions, though manageable with a headset.
- One buyer upset about price drop and missing free game shortly after purchase.
- Q2 202560/100
Buyers praise the GPU's power and cooling but note high price, a scratched bezel, and coil whine concerns. One reviewer lauds B&H's service, while another finds it only marginally faster than the FE.
- Performance and cooling are top-notch, with quiet operation under load and excellent 4K/8K capability.
- Quality control issue: scratched chrome bezel on a premium card, causing disappointment given the high price.
- Price is considered high, but some justify it for the build quality and availability; others see it as overpriced.
- Coil whine is mentioned as a potential issue, with one buyer suggesting Gigabyte as an alternative to avoid it.
- Q1 202567/100
Buyers praise the card's power and build quality, but one notes it's a modest upgrade over 4090/3090Ti and suffers from coil whine, making it hard to justify the price.
- Powerful performance and excellent power monitoring; considered top-tier in its class.
- Coil whine is a notable issue, especially at this price point, disappointing one buyer.
- For 4090/3090Ti owners, the upgrade is moderate and not worth the high price.
- Build quality praised, including the four-fan design on the 5090.
Gebaseerd op 27 gedateerde klantreviews, gegroepeerd per kalenderkwartaal. Analyse per periode is in het Engels.
De feiten
Prestaties
Laten we het over cijfers hebben. De PassMark G3D-score van 38.845 plaatst deze kaart op het 99e percentiel voor rasterprestaties, wat zo dicht bij de top van de grafieken is als je kunt komen zonder de grafiek zelf te zijn. Ray tracing staat op het 100e percentiel, wat betekent dat dit momenteel het absolute beste is voor iedereen die RT-effecten wil maximaliseren. De 21.760 CUDA-kernen en 170 RT-kernen doen het zware werk, terwijl 680 Tensor-kernen DLSS 4.0 en AI-workloads afhandelen. Onze AI- en LLM-score van 94,1/100 bevestigt dat deze kaart ook een monster is voor machine learning-taken.
De 32 GB GDDR7 op een 512-bits geheugenbus is een opvallende functie, die op het 97e percentiel voor VRAM-capaciteit staat. Dat is genoeg ruimte voor 4K-texturen, high-res mods en toekomstbestendigheid voor jaren. Connectiviteit is ook top-tier op het 99e percentiel, met drie DisplayPort 2.1a-uitgangen en twee HDMI 2.1b-poorten. PCI Express 5.0-ondersteuning betekent dat je de volledige bandbreedte krijgt die deze kaart kan leveren. Het enige gebied waar het minder opwindend wordt, is compute, dat op het 69e percentiel staat. Het is solide, maar niet de reden waarom je deze kaart zou kopen. En efficiëntie? Dat is een zwak punt op het 35e percentiel. Een TDP van 575 W zal zichtbaar zijn op je energierekening.
Specificaties
Volledige specificaties
Chipset
| GPU Chipset | GeForce RTX 5090 |
| Brand | NVIDIA |
| Architecture | Blackwell |
| Class | consumer |
Memory
| VRAM | 32 GB |
| Memory Type | GDDR7 |
| Memory Bus | 512 |
Compute
| CUDA Cores | 21760 |
| Tensor Cores | 680 |
| RT Cores | 170 |
| Base Clock | 2580 |
| Boost Clock | 2610 |
Performance
| PassMark G3D | 38845 |
| GPU Compute | 26734 |
Power & Cooling
| TDP | 575 |
| Recommended PSU | 1000 |
| Power Connectors | 1 x 16-Pin |
| Cooler | Triple Fan |
| Fans | 3 |
Connectivity
| Interface | PCI Express 5.0 |
| DisplayPort | 3 |
| HDMI | 2 |
| Max Displays | 4 |
| Max Resolution | 7680 x 4320 |
Physical
| Length | 358 |
| Slot Width | 3.8 |
| Form Factor | ATX |
| Weight | 3.0 kg / 6.6 lbs |
Features
| Ray Tracing | Yes |
| Upscaling | DLSS 4.0 |
| AV1 Encode | Yes |
| VR Ready | Yes |
| DirectX | 12 |
| RGB | Yes |
Vergeleken met de concurrentie
Vergeleken met de concurrentie zit de ROG Astral RTX 5090 in een andere klasse dan de RTX 5080-kaarten die we zien. De Gigabyte AERO GV-N507TAERO OC-16GD, ZOTAC APOCALYPSE RTX 5080 APOCALYPSE OC, MSI GAMING TRIO G507T-16GTC en PNY ARGB OC VCG508016TFXXPB1-O hebben allemaal 16 GB VRAM, de helft van wat deze kaart biedt. Die 32 GB GDDR7 is belangrijk als je 4K met zware texturen pusht of AI-werk doet. De 21.760 CUDA-kernen van de 5090 overtreffen de kernentelling van de 5080 ruimschoots, en de PassMark-score weerspiegelt dat gat. De Sapphire NITRO+ 11322-01-40G is een AMD-kaart, dus die speelt een heel ander spel. Als je moet kiezen tussen een 5080 en deze 5090, is de vraag niet welke sneller is. Het is of je bereid bent ongeveer het dubbele te betalen voor de extra VRAM, kernen en de per-pin vermogensmonitoring. Voor de meeste mensen is een 5080 meer dan genoeg. Voor de rest van ons is dit de kaart.
| Spec | ASUS GeForce RTX 5090 ROG Astral | Gigabyte AERO GV-N5080AERO OC-16GD | MSI Ventus RTX 5070 Ti 16G VENTUS 3X PZ OC | ZOTAC AMP Extreme Infinity ZT-B50800B-10P | PNY ARGB OC VCG508016TFXXPB1-O | Sapphire NITRO+ 11322-01-40G |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Chipset | GeForce RTX 5090 | GeForce RTX 5080 | GeForce RTX 5070 Ti | GeForce RTX 5080 | GeForce RTX 5080 | Radeon RX 7900 XTX |
| Vram | 32GB GDDR7 | 16GB GDDR7 | 16GB GDDR7 | 16GB GDDR7 | 16GB GDDR7 | 24GB GDDR6 |
| Boost Clock Mhz | 2610 | 2730 | 2482 | 2670 | 2620 | 2680 |
| Tdp W | 575 | 360 | 300 | 360 | 360 | 339 |
| Memory Bus Bits | 512 | 256 | 256 | 256 | 256 | 384 |
| Ray Tracing | true | true | true | true | true | true |
| GPU Class | consumer | consumer | consumer | consumer | consumer | consumer |
| Compare | Compare | Compare | Compare | Compare |
| Product | AI | Rt | Vram | Raster | Compute | Feature | Thermal | User Sentiment | Efficiency | Connectivity | Gebruikersoordeel |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| ASUS GeForce RTX 5090 ROG Astral | 97.9 | 99.7 | 97.4 | 98.2 | 67.2 | 96.4 | 72.9 | 57.7 | 28.2 | 99.2 | 88.6 |
| Gigabyte AERO GV-N5080AERO OC-16GD Compare | 86.7 | 95.8 | 88.3 | 94.6 | 97.2 | 96.4 | 91.5 | 71.8 | 57.6 | 94 | 88.6 |
| MSI Ventus RTX 5070 Ti 16G VENTUS 3X PZ OC Compare | 80.6 | 92.5 | 85.1 | 88.8 | 93 | 96.4 | 91.5 | 80.4 | 68.9 | 94 | 88.6 |
| ZOTAC AMP Extreme Infinity ZT-B50800B-10P Compare | 86.7 | 97.6 | 88.3 | 94.6 | 97.2 | 96.4 | 91.5 | 71.8 | 57.6 | 94 | 99 |
| PNY ARGB OC VCG508016TFXXPB1-O Compare | 86.7 | 97.6 | 88.3 | 94.6 | 97.2 | 96.4 | 91.5 | 45.1 | 57.6 | 94 | 82.2 |
| Sapphire NITRO+ 11322-01-40G Compare | 94.6 | 91.7 | 91.4 | 83.4 | 99.2 | 84.3 | 91.5 | 86.5 | 42.5 | 98.7 | 78 |
Prijs
Prijs-kwaliteitverhouding
Hier wordt het lastig. De prijsspreiding voor deze kaart is bizar. In de VS zien we vermeldingen van $3.574 tot $7.968 over 11 vermeldingen. Dat is een verschil van $4.394, afhankelijk van waar je winkelt. In Canada is de spreiding CAD 5.430 tot CAD 9.000 over 5 vermeldingen, een gat van CAD 3.570. Als je in de VS bent, is de vermelding van $3.574 degene waar je naar moet zoeken. Iets in de buurt van $7.968 betalen is een harde nee, tenzij je het leuk vindt om geld in brand te steken. De waardepropositie hier is simpel: je betaalt een premie voor de beste gameprestaties die beschikbaar zijn, plus de per-pin vermogensmonitoring die geen enkele andere 5090 biedt. Of dat het waard is, hangt af van hoeveel waarde je hecht aan gemoedsrust en top-tier 4K-framerates. Verwacht alleen niet dat deze kaart een verstandige aankoop is. Het is een flex voor enthousiastelingen, en de prijs weerspiegelt dat.
Lees meer
Overzicht
De ASUS ROG Astral RTX 5090 behaalt een PassMark G3D-score van 38.845, waarmee hij op het 99e percentiel voor rasterprestaties in onze database staat. Dat is niet zomaar snel, het is het soort cijfer dat al het andere in de schappen er traag uit laat zien. Met 21.760 CUDA-kernen, 32 GB GDDR7 op een 512-bits bus en een boostklok van 2.610 MHz is deze kaart gebouwd om 4K-gaming en ray tracing moeiteloos aan te kunnen. Onze scores bevestigen dat: 98/100 voor 4K-gaming en 97,6/100 voor ray tracing.
Maar hier is het punt. Dit is een kaart met een TDP van 575 W die een voeding van 1000 W nodig heeft en 3,8 slots in je behuizing inneemt. Hij is 358 mm lang, dus je wilt twee keer meten voordat je koopt. De koeling is echter echt interessant. ASUS heeft gekozen voor een quad-fan ontwerp, een gepatenteerde dampkamer en een faseovergang thermisch kussen. Eigenaren melden dat de temperaturen onder belasting rond de 60 graden Celsius blijven, wat indrukwekkend is voor zoveel silicium. Het nadeel? Die ventilatoren kunnen luid worden wanneer de kaart hard werkt, en een paar mensen hebben coil whine gemeld. Toch is de per-pin vermogensmonitoring een echt slimme functie die je gemoedsrust geeft tegen smeltende kabels, een probleem dat high-end kaarten heeft geplaagd.
Veelgestelde vragen
Q: Past deze kaart in mijn behuizing?
Hij is 358 mm lang en neemt 3,8 slots in, dus je hebt een full-tower of grote mid-tower behuizing nodig. Meet je ruimte voordat je koopt. Het quad-fan ontwerp en de grote koelplaat maken dit geen kaart voor compacte builds.
Q: Welke voeding heb ik nodig voor de RTX 5090?
ASUS raadt een 1000 W voeding aan voor deze kaart. Het TDP is 575 W en hij gebruikt een enkele 16-pins connector. De per-pin vermogensmonitoring helpt je het stroomverbruik in de gaten te houden, wat een mooie veiligheidsfunctie is gezien het hoge wattage.
Q: Is de RTX 5090 het waard ten opzichte van een RTX 5080?
Als je op 4K gamet met ray tracing of AI-werk doet, zijn de 32 GB GDDR7 en 21.760 CUDA-kernen van de 5090 een enorme stap vooruit ten opzichte van de 16 GB en lagere kernentelling van de 5080. De PassMark-score van 38.845 plaatst hem op het 99e percentiel voor rasterprestaties. Maar je betaalt ongeveer het dubbele voor die extra ruimte.
Voor wie het niet geschikt is
Sla deze kaart over als je een beperkt budget hebt of als je behuizing een 358 mm, 3,8-slot kolos niet aankan. De efficiëntiescore van het 35e percentiel betekent dat je middelmatige prestaties per watt krijgt, en het TDP van 575 W zal zichtbaar zijn op je energierekening. Als je op 1440p gamet of geen ray tracing op maximale instellingen nodig hebt, is een RTX 5080 of zelfs een 5070 Ti prima voor veel minder geld. En als je gevoelig bent voor ventilatorgeluid, kunnen de meldingen van luide ventilatoren onder belasting en af en toe coil whine je gek maken. Deze kaart is voor enthousiastelingen die het absolute beste willen en bereid zijn ervoor te betalen, niet voor mensen die op zoek zijn naar een verstandige upgrade.
Oordeel
De ASUS ROG Astral RTX 5090 is de beste gaming-GPU die we hebben getest, punt uit. De PassMark-score van 38.845, het 100e percentiel voor ray tracing, de 32 GB GDDR7 en de per-pin vermogensmonitoring vormen samen een kaart die in een eigen klasse speelt. Eigenaren zijn er dol op, met een beoordeling van 4,6/5 over 607 reviews en een sentiment-score van 82/100. De terugkerende lof voor 4K-prestaties, bouwkwaliteit en koeling zegt alles wat je moet weten. De klachten zijn ook reëel: de prijs is bizar, de ventilatoren kunnen luid worden en GPU Tweak III moet beter. Maar als je het absolute beste wilt en je hebt het budget en de ruimte in je behuizing, dan is dit de kaart om te kopen. Zorg er alleen voor dat je hem aan de onderkant van die prijsklasse krijgt.