MSI GeForce RTX 5090 Gaming Trio 32GB GDDR7

★★★★★ 4.7 (709)

De Blackwell-architectuur en 32GB GDDR7 VRAM op een 512-bit bus leveren uitzonderlijke prestaties voor 4K-gaming en AI-workloads, met een boostklok tot 2497 MHz. De TRI FROZR 4-koeling en solide bouwkwaliteit houden de 575W TDP onder controle, terwijl DLSS 4 en ray tracing de visuele ervaring naar een hoger niveau tillen. Deze kaart is het meest geschikt voor 4K-gamers en AI-ontwikkelaars die maximale grafische kracht en 32GB videogeheugen nodig hebben.

GPU GeForce RTX 5090
VRAM 32GB GDDR7
Boost Clock 2480 MHz
TDP 575 W
Memory Bus 512 bit
Ray Tracing Ja
Class consumer
MSI GeForce RTX 5090 Gaming Trio 32GB GDDR7 gpu
91 Totaalscore

Geen actuele winkelprijs

Ook beschikbaar in:

Overzicht

In 30 seconden

De MSI RTX 5090 Gaming Trio is de snelste gaming-GPU die we hebben getest, met een PassMark-score van 38.845 en 32GB GDDR7 op een 512-bit bus. Het is een 4K-monster en een AI-werkpaard, maar het trekt 575W en heeft een 1000W-voeding nodig. Prijzen variëren van $3.600 tot $5.101 USD, dus vergelijk goed. Als je het beste wilt en het budget hebt, is dit het.

Voordelen en nadelen

Pluspunten

  • 32GB GDDR7 op een 512-bit bus is de beste VRAM-capaciteit en -bandbreedte in zijn klasse 98th
  • PassMark G3D-score van 38.845 zet hem bovenaan onze grafieken voor pure prestaties 98th
  • DLSS 4 en AV1-encoding maken het een sterke keuze voor zowel gaming als contentcreatie 97th
  • TRI FROZR 4-koeler houdt thermiek in het 92e percentiel ondanks het 575W TDP 96th
  • PCIe 5.0 en DisplayPort 2.1a maken de kaart toekomstbestendig voor next-gen beeldschermen

Minpunten

  • 575W TDP vereist een 1000W-voeding en zal je kamer merkbaar opwarmen
  • Efficiëntie zit op het 35e percentiel, dus je betaalt voor prestaties met stroomverbruik
  • 3,5-slot ontwerp en 359mm lengte sluiten de meeste compacte builds uit
  • Workstationprestaties van 78,2 van de 100 zijn het zwakste punt van deze kaart
  • De prijzen zijn extreem, met USD-prijzen variërend van $3.600 tot $5.101

Wat eigenaren vinden

Hoe de mening van eigenaren in de loop van de tijd veranderde

Exclusief

Op basis van wanneer klanten hun reviews daadwerkelijk schreven - zo zie je of de eerste lof standhield.

De mening van eigenaren is in de loop van de tijd verbeterd
1★2★3★4★5★Q1 '25: 4.3★ · 13 reviewsQ2 '25: 4.6★ · 29 reviewsQ3 '25: 4.5★ · 43 reviewsQ4 '25: 4.9★ · 51 reviewsQ1 '26: 4.8★ · 47 reviewsQ2 '26: 4.8★ · 50 reviews132943514750Q1 '25Q2 '25Q3 '25Q4 '25Q1 '26Q2 '26
Gem. beoordelingTevreden (4-5★)Ontevreden (1-2★)Balkhoogte = aantal reviews

Gebaseerd op 233 gedateerde klantreviews, gegroepeerd per kalenderkwartaal. Analyse per periode is in het Engels.

De feiten

Prestaties

De PassMark G3D-score van 38.845 is zo'n getal waar andere videokaarten zich klein door voelen. Ter context: dat is de top van onze grafieken, en het vertaalt zich naar real-world 4K-gaming waarbij je instellingen op ultra kunt zetten en nog steeds driecijferige framerates ziet in de meeste titels. De 2.480MHz boostklok (2.497MHz in OC-modus) in combinatie met de 512-bit geheugenbus betekent dat de kaart niet alleen hoge pieken haalt, maar die ook vasthoudt zonder dat de geheugenbandbreedte een bottleneck wordt.

Ray tracing-prestaties zitten in het 91e percentiel, wat uitstekend is, maar interessant genoeg niet het sterkste punt van de kaart in vergelijking met zijn rasterkracht. De 4 RT-cores per SM doen goed werk, maar de echte ster hier is het pure aantal CUDA-cores en die enorme VRAM-pool. Voor AI- en LLM-workloads haalt de kaart het 98e percentiel, wat logisch is gezien de 32GB GDDR7. Je kunt grotere modellen lokaal draaien zonder constant naar systeemgeheugen te moeten swappen, en dat is een echte kwaliteitsverbetering voor wie serieus met machine learning bezig is.

De thermische situatie is het vermelden waard. MSI's TRI FROZR 4-koeler met het STORMFORCE-ventilatorontwerp houdt alles onder controle, met een 92e percentiel voor thermiek. Maar dat 575W TDP betekent dat de koeler hard moet werken. De kaart is 359mm lang en neemt 3,5 slots in beslag, dus check je behuizing voordat je koopt. Dit is geen kaart voor kleine builds, tenzij je van creatieve behuizingsaanpassingen houdt.

Prestatiepercentiel

AI 97.5
Rt 90.4
Vram 97.4
Raster 98.2
Compute 67.2
Feature 96.4
Thermal 91.5
Efficiency 28.2
Connectivity 94
Gebruikersoordeel 95.3

Specificaties

Volledige specificaties

Chipset

GPU Chipset GeForce RTX 5090
Brand NVIDIA
Architecture Blackwell
Class consumer

Memory

VRAM 32 GB
Memory Type GDDR7
Memory Bus 512
ECC No

Compute

CUDA Cores 21760
Tensor Cores 5
RT Cores 4
Base Clock 2480
Boost Clock 2480

Performance

PassMark G3D 38845
GPU Compute 26734

Power & Cooling

TDP 575
Recommended PSU 1000
Power Connectors 1 x 16-Pin
Cooler Triple Fan
Fans 3

Connectivity

Interface PCI Express 5.0
DisplayPort 3
HDMI 1
Max Displays 4
Max Resolution 8K (4320p)

Physical

Length 359
Slot Width 3.5
Form Factor Full Height
Weight 2.1 kg / 4.7 lbs

Features

Ray Tracing Yes
Upscaling DLSS 4
AV1 Encode Yes
VR Ready Yes
DirectX 12 Ultimate
RGB Yes

Vergeleken met de concurrentie

De RTX 5090 Gaming Trio zit in een vreemde positie omdat zijn belangrijkste concurrenten eigenlijk RTX 5080- en RTX 5070 Ti-kaarten zijn. De ASUS ProArt RTX 5080, Gigabyte AERO RTX 5070 Ti, ZOTAC APOCALYPSE RTX 5080 en de MSI Ventus RTX 5070 Ti 16G VENTUS 3X PZ OC bieden allemaal solide prestaties voor lagere prijzen, maar geen van hen raakt de ruwe cijfers van de 5090. De 5080-kaarten hebben 16GB VRAM, de helft van wat deze MSI-kaart biedt, en de 5070 Ti-kaarten hebben ook 16GB. Dat VRAM-verschil is belangrijk als je 4K-texturen pusht of AI-modellen lokaal draait.

De afweging is duidelijk. De 5080- en 5070 Ti-kaarten zijn efficiënter, kleiner en aanzienlijk goedkoper. De ZOTAC APOCALYPSE en PNY ARGB OC passen beide in meer conventionele behuizingen en vragen geen 1000W-voeding. De MSI Ventus 5070 Ti is ook een optie in datzelfde straatje, een bescheidener kaart die je behuizing of energierekening niet zal belasten. Maar geen van hen kan de 38.845 PassMark-score of de 32GB VRAM-pool van de 5090 evenaren. Als je op 1440p speelt, is een 5080 of 5070 Ti waarschijnlijk de slimmere aankoop. Als je op 4K zit of AI-werk doet, worden de voordelen van de 5090 moeilijker te negeren.

De Sapphire NITRO+ is een interessante wildcard omdat het een AMD-kaart is, maar hij concurreert niet direct op ray tracing of AI-prestaties. Voor puur raster-gaming is het een solide alternatief voor een lagere prijs, maar het mist DLSS 4 en het CUDA-ecosysteem dat de 5090 zo veelzijdig maakt.

Spec MSI GeForce RTX 5090 Gaming Trio ASUS ProArt RTX 5080 Gigabyte AERO GV-N5080AERO OC-16GD ZOTAC AMP Extreme Infinity ZT-B50800B-10P PNY ARGB OC VCG508016TFXXPB1-O Sapphire NITRO+ 11322-01-40G
Chipset GeForce RTX 5090 GeForce RTX 5080 GeForce RTX 5080 GeForce RTX 5080 GeForce RTX 5080 Radeon RX 7900 XTX
Vram 32GB GDDR7 16GB GDDR7 16GB GDDR7 16GB GDDR7 16GB GDDR7 24GB GDDR6
Boost Clock Mhz 2480 2730 2730 2670 2620 2680
Tdp W 575 150 360 360 360 339
Memory Bus Bits 512 256 256 256 256 384
Ray Tracing true true true true true true
GPU Class consumer consumer consumer consumer consumer consumer
Compare Compare Compare Compare Compare
Product AIRtVramRasterComputeFeatureEfficiencyConnectivityGebruikersoordeel
MSI GeForce RTX 5090 Gaming Trio 97.590.497.498.267.296.428.29495.3
ASUS ProArt RTX 5080 Compare 86.795.888.394.697.296.497.498.695.3
Gigabyte AERO GV-N5080AERO OC-16GD Compare 86.795.888.394.697.296.457.69488.6
ZOTAC AMP Extreme Infinity ZT-B50800B-10P Compare 86.797.688.394.697.296.457.69499
PNY ARGB OC VCG508016TFXXPB1-O Compare 86.797.688.394.697.296.457.69482.2
Sapphire NITRO+ 11322-01-40G Compare 94.691.791.483.499.284.342.598.778

Prijs

Prijs-kwaliteitverhouding

Laten we het over geld hebben, want deze kaart kost een hoop. USD-prijzen variëren van $3.600 tot $5.101 bij zes verkopers, een verschil van meer dan $1.500 voor exact dezelfde GPU. Dat is geen klein verschil, en het betekent dat je zeker moet rondkijken voordat je overgaat tot aankoop. Best Buy heeft de laagste dagprijs in onze data, dus als je in de VS bent, is dat waar we zouden beginnen.

Voor Canadese kopers is het verschil nog groter. CAD-prijzen lopen van $5.044 tot $8.159, een verschil van meer dan $3.100. Memory Express heeft de beste CAD-deal in onze lijst. Die prijsverschillen zijn frustrerend, maar het betekent ook dat een beetje geduld je echt geld kan besparen. Onthoud dat prijzen in verschillende valuta niet direct vergelijkbaar zijn, dus focus op het verschil binnen je eigen valuta.

Is het het waard? Als je op 4K gamet en instellingen maximaal wilt zetten zonder compromissen, dan is dit de kaart die dat doet. De prijs-prestatieverhouding is slecht vergeleken met mid-range opties, maar vlaggenschipkopers optimaliseren meestal niet voor waarde per frame. Ze optimaliseren voor de beste ervaring, en die levert deze kaart in overvloed.

Lees meer

Overzicht

De MSI GeForce RTX 5090 Gaming Trio is zo'n kaart waar je even stil van wordt als je naar de specs kijkt. 32GB GDDR7 op een 512-bit bus, 21.760 CUDA-cores en een boostklok die richting de 2,5GHz gaat. Dit is het vlaggenschip van Blackwell, en MSI heeft het voorzien van hun TRI FROZR 4-koeler met drie ventilatoren en een 3,5-slot voetafdruk. Als je een compromisloze 4K-gamepc of een lokale AI-workstation bouwt, is dit de kaart die steeds weer in je dromen opduikt.

Voor wie is dit? Eerlijk gezegd voor wie de absolute beste rasterprestaties wil die er nu zijn en daar ook voor wil betalen. Onze database plaatst deze kaart in het 99e percentiel voor pure gamekracht, en met 32GB VRAM hoef je niet snel te vrezen voor texture-streaming met stotterende beelden. Het is ook een serieuze tool voor contentcreatie, met AV1-encoding en DLSS 4 aan boord.

Wat het interessant maakt, is de enorme headroom. De 512-bit geheugeninterface is belangrijk omdat de kaart daarmee die 21.760 cores kan voeden zonder te stikken. Veel high-end kaarten bezuinigen op de busbreedte om kosten te besparen, maar MSI en NVIDIA hebben hier alles uit de kast gehaald. Daarom scoort de kaart in onze tests 97,8 van de 100 voor 4K-gaming. Het is niet alleen snel, het is snel op de plekken die er voor high-res gaming toe doen.

Maar laten we eerlijk zijn over het olifantje in de kamer. Deze kaart trekt 575W en wil een 1000W-voeding. Dat is geen typfout. Je hebt een serieuze voeding nodig, een behuizing met echte airflow, en waarschijnlijk een beetje tolerantie voor een warmere kamer tijdens lange sessies. Het efficiëntiepercentiel ligt op 35, wat betekent dat de kaart niet bepaald zuinig omgaat met stroom terwijl hij je frameteller domineert.

Veelgestelde vragen

Q: Past deze kaart in mijn behuizing?

De kaart is 359mm lang en neemt 3,5 slots in beslag, dus je hebt een full-tower of grote mid-tower behuizing met voldoende ruimte nodig. Meet de binnenkant van je behuizing voordat je koopt, vooral als je front-mounted radiatoren of drive cages hebt. De triple-fan TRI FROZR 4-koeler is fors, en je wilt minimaal 360mm ruimte om veilig te zitten.

Q: Welke voeding heb ik nodig voor de RTX 5090?

MSI raadt een 1000W-voeding aan voor deze kaart, en dat is geen suggestie. Het 575W TDP betekent dat de GPU alleen al meer stroom kan trekken dan veel complete game-pc's. Je hebt ook een voeding nodig met een native 16-pins 12VHPWR-connector of de meegeleverde adapter. Probeer dit niet op een 750W-unit te draaien, dan krijg je problemen.

Q: Is 32GB VRAM overdreven voor gaming?

Voor de meeste games op 1440p is 32GB meer dan je vandaag nodig hebt. Maar op 4K met maximale texturen en ray tracing gaan sommige titels al boven de 16GB. De extra VRAM is ook belangrijk voor AI-workloads, videobewerking en toekomstbestendigheid. Als je een vlaggenschip koopt, is die 32GB een groot deel van de reden waarom je de premie betaalt.

Q: Hoe verhoudt dit zich tot de RTX 5080?

De RTX 5090 heeft het dubbele VRAM (32GB versus 16GB), aanzienlijk meer CUDA-cores (21.760 versus ongeveer 10.752) en een veel hogere PassMark-score. De 5080 is efficiënter en goedkoper, maar kan de 4K-prestaties of AI-mogelijkheden van de 5090 niet evenaren. Als je op 1440p zit, is de 5080 de slimmere aankoop. Als je op 4K zit of AI-werk doet, rechtvaardigt de 5090 zijn premie.

Voor wie het niet geschikt is

Als je op 1080p of 1440p gamet, is deze kaart enorm overdreven. Je betaalt vlaggenschipprijzen voor prestaties die je niet volledig kunt benutten, en het 575W-verbruik betekent hogere energierekeningen zonder echt voordeel. Een mid-range kaart zoals de RTX 5080 of zelfs een 5070 Ti haalt de verversingssnelheid van je monitor op die resoluties voor een fractie van de kosten.

Kleine behuizingbouwers moeten ook elders kijken. De 359mm lengte en het 3,5-slot ontwerp sluiten de meeste ITX-behuizingen uit, en de thermische vereisten betekenen dat je serieuze airflow nodig hebt. Als je een compacte behuizing bouwt, kijk dan naar de ASUS ProArt RTX 5080 of een blower-style kaart die er echt in past. En als je voornamelijk workstation-taken doet zoals rendering of wetenschappelijk computergebruik, suggereert de workstation-score van 78,2 van de 100 dat een dedicated workstation-GPU je beter van dienst kan zijn.

Oordeel

Voor 4K-gamers die de absolute beste framerates willen met alles op maximaal, is dit de kaart om te kopen. De gamingscore van 97,8 van de 100 is geen marketingpraatje, het wordt ondersteund door de hoogste PassMark-score in onze database. Je hebt een stevige voeding en een behuizing nodig met ruimte voor een 359mm, 3,5-slot kaart, maar als je de ruimte en het budget hebt, is er nu niets snellers.

Voor AI- en LLM-liefhebbers is de 32GB VRAM het belangrijkste kenmerk. De AI-score in het 98e percentiel betekent dat je grotere modellen lokaal kunt draaien zonder geheugenmuren te raken. Dat is een echte productiviteitsverbetering als je machine learning-werk doet of lokale inferentieservers draait. De AI-score van 94,7 van de 100 bevestigt dat dit een serieus hulpmiddel is, niet alleen een gamingspeeltje.

Als je een workstation-gebruiker bent die zware computertaken doet, is deze kaart minder aantrekkelijk. De workstation-score van 78,2 van de 100 en het compute-percentiel van 69 suggereren dat professionele workloads zoals rendering of wetenschappelijk computergebruik minder profiteren van het gaminggerichte ontwerp van deze kaart. Je bent misschien beter af met een dedicated workstation-kaart of een meer gebalanceerde optie.

Scores per gebruiksscenario

Algemeen (91.1)AI/LLM (94.9)Budget (83.9)Gaming 4k (97.7)Ray Tracing (95.1)Workstation (78.4)Gaming 1080p (87.8)Gaming 1440p (92.5)Content Creation (91.2)

Vergelijkbare producten